3 fala czyli nowe obostrzenia

Czas czytania: < 1 minuty
 

Nowe regulacje odnośnie noszenia maseczek

   W środę 24 lutego na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dalszą strategię walki z COVID-19. Szef resortu zdrowia zwracał na niej uwagę odnośnie nadejścia 3 fali pandemii, a także poinformował o tym, że aktualne obostrzenia zostały bez większych zmian przedłużone do 14 marca. Wyjątkiem jest jednak województwo Warmińsko-Mazurskie, w którym to od 27 lutego zamyka się hotele, galerie handlowe, obiekty kultury i obiekty sportowe, a także przywraca się tam naukę zdalną w klasach 1-3. Jedyną ważną ogólnopolską decyzją zostało wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa jedynie maseczką. 

   Jest to o tyle ważne, że do 27 lutego można było zasłaniać twarz przyłbicami, chustami, kominami i szalikami, jednakże od tego dnia w całym kraju wprowadzony zostanie zakaz korzystania z nich. Krajowy konsultant ds. epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz tłumaczyła, że wirus SARS-CoV-2 może przedostawać się przez szczeliny w przyłbicach. 

  O zakazie noszenia przyłbic mówiło się już od 19 lutego, kiedy to profesor Horban w TVN24 stwierdził, że Rada Medyczna będzie rekomendować noszenie porządnych maseczek, przynajmniej chirurgicznych. W końcu stanęło na wyeliminowaniu z użycia chust i przyłbic, aczkolwiek nie musimy zakładać bardziej profesjonalnych masek.

Głos Pokolenia
Głos Pokolenia

Głos Pokolenia to Stowarzyszenie zrzeszające młodych ludzi z całego kraju, którym przyświecają wspólne cele, takie jak edukacja młodzieży z zakresu budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Jeżeli chcesz nam pomóc napisz do nas!

Artykuły: 43