Pierwsze takie wydarzenie w PL – targi inicjatyw młodzieżowych

Czas czytania: 4 minuty Masz szansę zapisać się na ogólnopolskie targi- to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, a udział w nim jest darmowy!
Czas czytania: 4 minuty

Maksymilian Helmin: Dzisiaj mam wielką przyjemność porozmawiać z Kingą Kodorowską z Fundacji Impuls. Celem naszej rozmowy jest przekazanie Państwu informacji o Targach Inicjatyw Młodzieżowych. Kingo, jakbyś mogła w dwóch żołnierskich słowach opowiedzieć o tym, kim jesteś i czym się zajmujesz. 

Kinga Kordowska: Generalnie określam się bardzo szerokim pojęciem działaczki społecznej. Tematy, które są mi najbliższe, to wspieranie głosu młodych i ich emancypacji, ale klimat, feminizm czy prawa człowieka to są takie tematy, w których także się udzielam.

M.H.: Wobec tego, jaka jest Twoja misja w Fundacji Impuls? Czym zajmuje się Impuls jako organizacja?

logo

K.K.: Pomagamy młodym osobom zmieniać świat i być może jest to bardzo duże określenie, ale naprawdę wierzymy, że potencjał, który jest w młodych ludziach, może służyć wszystkim, całemu społeczeństwu. Młodym ludziom należy dać głos i oddać przestrzeń, w której mogą swobodnie się wyrażać i tworzyć rzeczy, bo jeśli to dajemy, to naprawdę wychodzą z tego znakomite rzeczy.

M.H.: Czyli dajecie młodym możliwość, żeby realizowali się w aktywnościach społecznych?

K.K.: Sposoby, w jakie wspieramy młodych ludzi, są różne. Mamy na przykład naszą redakcję impuls.press, gdzie młodzi ludzie mogą pisać swoje teksty i wyrażać opinie na różne tematy społeczne. Tworzymy też szkołę liderską impuls.academy, w której można wzmacniać kompetencje liderskie, by móc tworzyć różne inicjatywy. Teraz planujemy wydarzenia offline, a także online, takie jak np. targi inicjatyw młodzieżowych, które odbędą się 18 i 19 marca.

M.H.: Na czym będą one polegały? Czy to bardziej konferencja, czy raczej miejsce, gdzie organizacje mogą się reklamować?

K.K.: To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, więc nie wszyscy jeszcze mają obraz tego, jak to będzie wyglądało. To przestrzeń, gdzie różne inicjatywy będą mogły spotkać się z osobami chcącymi zacząć działać społecznie. W skrócie – to wspaniałe miejsce, gdzie projekty dotyczące przeróżnej tematyki, na różnym poziomie doświadczenia, znajdą się w jednym miejscu i będą mogły się zaprezentować. Pierwszego dnia wydarzenia będziemy mieć scenę, na której można spotkać różne znane osoby, które będą dzielić się swoim doświadczeniem, inspirować do działania. Pojawią się osoby eksperckie, influencerskie i aktywistyczne z bardzo różnych dziedzin.

M.H.: Możesz mi zdradzić jakieś nazwiska?

K.K.: Z dziedziny społecznej to Julka Kaffka, która jest działaczką społeczną i laureatką konkursu Forbes, albo Mikołaj Wolanin, który będąc jeszcze niepełnoletnim stał się założycielem fundacji, która działa na rzecz praw uczniów.

M.H.: A do kogo są skierowane takie targi? 

K.K.: Odbiorcami, tak jak sama nazwa wskazuje, głównie są młodzi ludzie, ale tak naprawdę to każda osoba, która już działa społecznie albo dopiero się zastanawia nad tym, czy ta droga i ten świat jest dla niej. Słowem – dla każdej osoby, która chce się po prostu zainspirować i poznać możliwości rozwoju bez względu na to ile ma lat, bo chociaż kierujemy to do młodych ludzi, to zapraszamy każdego. Targi są online i bardzo nam zależy na tym, żeby naprawdę każdy otrzymał szansę rozwoju.

M.H.: Całość jest jak rozumiem online?

K.K.: Generalnie od strony uczestników jest to w pełni online, przez dwa dni. My jednak naszą scenę będziemy transmitować ze studia w Warszawie, także będzie to bardzo dobre jakościowo wydarzenie online.

M.H.: Nasuwa mi się takie pytanie – co młody człowiek w zasadzie może zyskać na obecności na takich targach, oczywiście pozna wiele fundacji, stowarzyszeń, nowych dróg na rozwój… ale czy coś jeszcze?

K.K.: Warto wspomnieć o aspekcie jakim jest poznanie nowych ludzi. Będzie można rozmawiać z konkretnymi inicjatywami i poznać ich działanie, ale też będzie można poznać inne osoby uczestniczące i być może coś wspólnie stworzyć. 

Zarejestrujcie się za darmo i dołączcie do nas poprzez ten link: https://tim.fundacjaimpuls.pl/info?utm_medium=social&utm_source=externall&utm_campaign=tim&utm_content=wystawca  

Maksymilian Helmin
Maksymilian Helmin
Artykuły: 5