Konferencja Active Planet Forum 2023

Czas czytania: 3 minuty Ekologia to coraz popularniejszy temat wśród młodzieży. Nic dziwnego, bo przecież wiąże się z nią nasza przyszłość. Dbanie o planetę to bardzo ważne działanie...
Czas czytania: 3 minuty

Już 7 października w Warszawie!

Ekologia to coraz popularniejszy temat wśród młodzieży. Nic dziwnego, bo przecież wiąże się z nią nasza przyszłość. Dbanie o planetę to bardzo ważne działanie i każdy powinien być świadomym tego, jak może się do niego dołączyć.

Udział w Active Planet Forum, które organizuje fundacja Earth Day Everyday z pewnością poszerzy Twoją wiedzę o zrównoważonym rozwoju! Więcej szczegółów i zapisy? – Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadziła Karolina Cynar z naszego Stowarzyszenia.

Karolina z Głosu Pokolenia: Obecnie sporo słyszymy na temat aktywizmu, ekologii, zrównoważonego rozwoju… te tematy na pewno są bliskie także Annie Niemiec – przedstawicielce fundacji Earth Day Everyday. Cześć Aniu! Pracujecie obecnie nad zbliżającym się wydarzeniem Active Planet Forum 2023. Czy mogłabyś nam zdradzić jaka jest główna tematyka i założenia wydarzenia?

Ania z Earth Day Everyday: Active Planet Forum 2023 to wydarzenie skierowane do młodych działaczy i działaczek, których interesuje klimat, ekologia i zrównoważony rozwój. Zależy nam, aby konferencja była szansą na integrację pomiędzy młodymi aktywistami, inspiracją i dawką rzetelnej wiedzy środowiskowej – wprost od naszych ekspertów! Chcemy poruszyć tematy związane z ekologią, ale także technologią czy biznesem.

Karolina: Brzmi ciekawie, a do kogo jest skierowane to przedsięwzięcie?

Ania: Na wydarzenie zaproszony jest każdy, komu leży na sercu kryzys klimatyczny! Chociaż docelowo projekt kierujemy do młodych aktywistów i aktywistek, każdy, kto dopiero swoją drogę zaczyna lub chce ją zacząć, świetnie się odnajdzie. Ponieważ na wydarzeniu pojawią się eksperci z różnych dziedzin, wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Karolina: Kiedy i gdzie odbędzie się Active Planet Forum?

Ania: Konferencja odbędzie się w sobotę 7 października w Centrum Konferencyjnym ADN, w centrum Warszawy. Warto zapisać w kalendarzu! Zaczynamy już o 10:00!

Karolina: Jak można zapisać się na to wydarzenie?

Ania: Proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje 5 minut. Wystarczy wejść na naszą stronę: https://earthdayeveryday.pl/activeplanetforum2023/ i wybrać przycisk ,,Bilety APF2023” lub ,,Pobierz darmowy bilet”. Odnośnik przenosi nas do formularza rejestracji. Po wypełnieniu go, warto pamiętać o potwierdzeniu adresu mailowego! Następnie otrzymamy nasz darmowy bilet na skrzynkę. Będzie on w formie kodu QR i prosimy o niedrukowanie go, aby oszczędzać papier. 

Karolina: Czy uczestnicy ponoszą jakieś koszty za udział? 

Ania: Absolutnie nie! Wydarzenie jest w pełni darmowe dla uczestników. Obowiązują jedynie zapisy i warto się spieszyć – zdradzę w tajemnicy, że pozostała nam jedynie jedna trzecia puli biletów!

Karolina: Jakie są główne punkty w programie?

Ania: Wydarzenie jest całodniowe. Zaplanowane jest aż siedem wystąpień w ramach czterech ścieżek tematycznych: YouthECO, FutureECO, TechECO i BusinessECO! Poza klasycznymi panelami dyskusyjnymi odbędą się także speeche czy rozmowa jeden na jeden. 

Karolina: Kogo będzie można usłyszeć?

Ania: W Active Planet Forum 2023 wezmą udział czołowi eksperci, edukatorzy, mentorzy, ale także działacze, wykładowcy akademiccy czy przedstawiciele organizacji pozarządowych. Pełen harmonogram wydarzenia, wraz z planem merytorycznym, można znaleźć na naszej stronie internetowej. Informacje o naszych prelegentach także regularnie publikujemy na naszych mediach społecznościowych.

Karolina: Podsumujmy krótko. Dlaczego warto wziąć udział w waszym wydarzeniu?

Ania: Konferencja jest darmowa dla uczestników, dlatego wzięcie w niej udziału nie łączy się z żadnymi dodatkowymi kosztami. To okazja do rozmowy z ekspertami o sytuacji klimatycznej oraz praktyczna wiedza o aktywizmie z pierwszej ręki od naszych doświadczonych działaczy i działaczek. Przygotowane panele poruszą problematykę ekologii w dzisiejszym biznesie, wyzwań młodych przedsiębiorców czy rozwoju zielonych technologii. Poza inspirującymi wystąpieniami, Active Planet Forum to spotkanie pomiędzy młodymi, aktywnymi osobami, którym zależy na poprawie jakości stanu środowiska w Polsce. Podsumowując, to najlepszy plan na sobotę, jaki można mieć.

Karolina: Brzmi naprawdę dobrze! Dziękujemy serdecznie za udzielenie nam wywiadu, mamy nadzieję, że do zobaczenia na wydarzeniu 7 października!
Karolina Cynar
Karolina Cynar

Działam w NeuroN Fundation, fundacji Serigato, projekcie In the future, założyłam projekt Misja: Rozwój oraz udzielam się tutaj - w GŁOSIE POKOLENIA! 😁

Kocham grę na skrzypcach, naturę i dobrą literaturę 😊

Artykuły: 2