Strasburg

Czas czytania: 2 minuty Wyobraź sobie, że masz niepowtarzalną okazję wziąć udział w wydarzeniu, które jest znane na całą Unię Europejską. Wydarzenie, które jest ...
Czas czytania: 2 minuty

Wyobraź sobie, że masz niepowtarzalną okazję wziąć udział w wydarzeniu, które jest znane na całą Unię Europejską. Wydarzenie, które jest organizowane przez Parlament Europejski, który to za chwile zobaczysz na żywo. W jakich aktywnościach wziąć udział? Jak się tam w ogóle dostać? I czy to czego się tam nauczysz coś zmieni dla Unii? Poznaj bliżej Europe Youth Events!

Jak wielu z was widziało Parlament Europejski, gdy na przykład oglądało wiadomości? Myśleliście kiedyś, jak to jest być tam, w środku, i jak czują się politycy, którzy podejmują jedne z najważniejszych decyzji na naszym kontynencie? 

Wiele młodych osób, które interesują się polityką lub działaniami społecznymi, mogło w tym roku skorzystać z międzynarodowego wydarzenia, którym był EYE (European Youth Event). Piąta edycja wydarzenia odbyła się w dniach 9 i 10 czerwca.  Gromadzi ono na żywo, w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, a także online, tysiące młodych ludzi z całej Unii Europejskiej i świata, aby mogli oni dzielić się swoimi pomysłami na przyszłość Europy i kształtować je.
Jest to wyjątkowa okazja dla osób w wieku od 16 do 30 lat do interakcji, wzajemnej inspiracji i wymiany poglądów z ekspertami, aktywistami, influencerami i decydentami, w samym sercu europejskiej demokracji.

Źródło: Zdjęcia własne

Jedną z grup, które reprezentowały Polskę na tym prestiżowym wydarzeniu jest Kwiat Polskiej Młodzieży, grupa nieformalna, która składa się z młodych działaczy społecznych mających na swoim koncie wiele projektów. Grupa ta tworzyła, i wciąż tworzy, takie projekty jak wymiany młodzieżowe, akademie, warsztaty czy kursy i inicjatywy lokalne. Liderką grupy była Anna Strupiechowska, która działała w takich projektach jak Akademia Działaczy czy Scholarly, działała także przy projektach kulturowo-społecznych, w które wkłada całe swoje serce.
Prócz udziału w licznych zajęciach, które oferowało wydarzenie European Youth Event, grupa zwiedziła malowniczą Szwajcarię, która zachwyciła niejedną osobę. A wszystko to dzięki dofinansowaniu, które umożliwiło całej grupie uczestnictwo, w tym pięknym wydarzeniu.

Dzięki temu wyjazdowi przyszli liderzy działań społecznych w Polsce poznali wspaniałych inspirujących działaczy, mieli okazję zwiedzić Parlament i zobaczyć jak on działa oraz nabyć wiedzę od specjalistów z samego serca Unii.
Podsumowując- korzystajcie i nie bójcie się! Unia Europejska funduje naprawdę wiele wspaniałych wydarzeń i wyjazdów.

Autor: Maja Bodek

Głos Pokolenia
Głos Pokolenia

Głos Pokolenia to Stowarzyszenie zrzeszające młodych ludzi z całego kraju, którym przyświecają wspólne cele, takie jak edukacja młodzieży z zakresu budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Jeżeli chcesz nam pomóc napisz do nas!

Artykuły: 43