Spełnienie marzenia małej M – pierwsza trasa koncertowa Magdy Beredy

Czas czytania: 4 minuty Za nami pierwsza trasa koncertowa Magdy Beredy, utalentowanej wokalistki, szczególnie popularnej wśród młodych. Gdzie można było ją usłyszeć i jak przebiegł koncert w Warszawie?
Czas czytania: 4 minuty

Dobiegła końca pierwsza w historii trasa koncertowa utalentowanej młodej wokalistki – Magdy Beredy. Podczas jej trwania wystąpiła ona w siedmiu różnych miastach i spotkała się z tysiącami fanów. Jak dokładnie przebiegło jej tournée? O tym opowiedzą nam już sami uczestnicy koncertów.


Jestem bardzo wdzięczna za to, że w ogóle ktoś chce poświęcić mi czas, ale jest to też trochę presja, żeby wszystko przygotować tak, jak miało być”.

Magda Bereda dla Programu 1. Polskiego Radia

Pierwsza trasa koncertowa

Wszystko zaczęło się, gdy czternastoletnia wówczas Magda, zaczęła wrzucać na YouTube covery znanych piosenek. Po czasie zaczęła brać udział w programach telewizyjnych oraz nagrała swoją pierwszą solową płytę. To otworzyło jej drzwi do rozpoczęcia kariery scenicznej, jednak dopiero teraz nareszcie miała szansę wyruszyć we własną trasę koncertową.

Mb Poznan
Fot. Patrycja Kaczmarek

Gdzie były koncerty?

Podczas pierwszej trasy koncertowej artystka wystąpiła w siedmiu polskich miastach. Trasa rozpoczęła się od Wrocławia, potem był Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, zaś zwieńczeniem tournée była Warszawa. Wszystkie koncerty miały miejsce w specjalnie wyselekcjonowanych do tego wydarzenia klubach.

Kontakt z fanami

Wokalistka ta, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie całkiem pokaźną liczbę piosenek. Bardzo ważnym aspektem kariery jest dla niej kontakt z fanami, którzy pomagają jej w rozwoju twórczości.

Często wrzucam piosenki, które są dopiero demem i które zostały napisane przed chwilą i pytam słuchaczy, czy tytuł, melodia jest OK, czy może w ogóle zmienić tekst, a może ta piosenka w ogóle powinna iść do szuflady. Dzięki internetowi wszystko jest bliższe – stwierdza podczas wywiadu dla radiowej „Jedynki”.

Mb Lodz
Fot. Patrycja Kaczmarek

Wypowiedzi fanów

Podczas koncertów porozmawiałem z kilkoma fanami Magdy, którzy regularnie śledzą jej karierę. Oto co mówili:

Koncert Magdy Beredy był niesamowitym przeżyciem, pełnym wzruszeń i radości. Cudowna atmosfera i wiele cudnych wspomnień, ta trasa była spełnieniem marzenia małej M i cieszę się, że mogłam być tego częścią – mówiła Patrycja.

Bardzo mi się podobało! Trasa była tak fajna, że mogłaby trwać dłużej! Wielką radość sprawiły mi nowe piosenki, a także te, które już są obecne w Internecie. Już teraz czekam na jej drugą trasę oraz nową płytę – powiedziała Ola.

Jesteś bardzo wyjątkowa i bardzo nam potrzebna, także czuj się przez nas bardzo Kochana! Ta trasa to było coś pięknego, nie do opisania, widziałyśmy się co prawda tylko raz w Gdańsku, ale już bardzo tęsknię i czekam, aby móc zobaczyć Cię znów. Czekam z niecierpliwością na nowe utwory, płytę i oczywiście kolejne trasy koncertowe. Tak jak mówiłam do zobaczenia. Mam nadzieję, że wkrótce! – podsumowała Aneta.

Nie wiem, co mogę powiedzieć, ten koncert był dla mnie wyjątkowy, czekałem na to 3 miesiące, żeby Cię spotkać i przytulić i się spełniło. Bardzo się cieszę swoim szczęściem i czekam na więcej. Do zobaczenia już niedługo kochana, już tęsknię! – stwierdził Damian.

Koncert Finałowy – Warszawa

Trasę zwieńczył finałowy koncert w Warszawie. Odbył się 27 listopada bieżącego roku w warszawskim klubie „Niebo”. Najpierw wokalistka spotkała się z osobami, które wykupiły w ramach biletu wcześniejsze spotkanie z nią, a o 20:00 rozpoczął się koncert. Na koniec wydarzenia wręczono Magdzie platynową płytę. Dziękowała ona wszystkim, których spotkała podczas tej trasy:

Jestem bardzo wdzięczna za to, że w ogóle ktoś chce poświęcić mi czas, ale jest to też trochę presja, żeby wszystko przygotować tak, jak miało być – powiedziała dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Mb Warszawa
Fot. Patrycja Kaczmarek

Z pewnością to dopiero początek przygody artystki z wielką sceną – warto obserwować, co przyniesie jej przyszłość i jak ta kariera się rozwinie. Sama piosenkarka już dziś zapowiada, że będzie chciała zagrać koncerty również w mniejszych miejscowościach.

Piotr Maciejewski
Piotr Maciejewski

Zaangażowany w szereg projektów, z urodzenia poznaniak i student Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Chce zostać dziennikarzem. Godzinami może rozmawiać o Niemczech, języku niemieckim, Unii Europejskiej (szczególnie Parlamencie Europejskim w Strasbourgu), USA czy szeroko pojętej kulturze. Zakochany w trzech miastach: Poznaniu, Strasbourgu i Frankfurcie nad Menem. Wieczory spędza z ciekawą książką czy dobrym filmem. Pełen ambicji nieustannie chce poszerzać swoje doświadczenie i kompetencje w szerokim wachlarzu zainteresowań poprzez doskonałą organizację.

Artykuły: 12